RÖPORTAJLAR
 • Mehmet Halistin Kukul İle Mülakat
  Mehmet Halistin Kukul İle Mülakat
 • Yardım: “Kedili Hayat, Çok Daha Anlamlı”
  Yardım: “Kedili Hayat, Çok Daha Anlamlı”
 • Yardım: “Kedili hayat, çok daha anlamlı”
  Yardım: “Kedili hayat, çok daha anlamlı”
 • Turgut Güler ile Mülakat
  Turgut Güler ile Mülakat
 • Yücel Çakmaklı ile Yapılmış Eski Bir Mülâkat
  Yücel Çakmaklı ile Yapılmış Eski Bir Mülâkat
 • Münevver Meriç: “Cem Sultan’ı iyi tanımalıyız”
  Münevver Meriç: “Cem Sultan’ı iyi tanımalıyız”
 • Sücaattin Erdem ile Mülakat
  Sücaattin Erdem ile Mülakat
 • “Yunus Emre’nin İlahisiyle Edebiyata Başladım”
  “Yunus Emre’nin İlahisiyle Edebiyata Başladım”
 • Mehmet Nuri Bingöl’le Mülakat
  Mehmet Nuri Bingöl’le Mülakat
 • Şahin Uçar: “Şiir Hakikati Arama İşi”
  Şahin Uçar: “Şiir Hakikati Arama İşi”

Ahmet Turgut “Akıl, Aşk ve Ötesi’ni” Anlatacak
Eklenme Tarihi: 30 Nisan 2019, Salı 15:34 - Son Güncelleme: 30 Nisan 2019 Salı, 15:36
Font1 Font2 Font3 Font4Ahmet Turgut “Akıl, Aşk ve Ötesi’ni” Anlatacak
Hülya Günay (İstanbul)

 

Senarist yazar Ahmet Turgut, yeni eseri Akıl Aşk ve Ötesi’ni Cağaloğlu'nda anlatacak. Yeni Dünya Vakfı’nda düzenlenen “Bâbıâli Enderun Sohbetleri”ne konuk olarak katılacak olan Ahmet Turgut, yeni kitabı Akıl Aşk ve Ötesi hakkındaki duygu ve düşüncelerini dile getirdikten sonra dinleyicilerin konuyla ilgili sorularına cevap verecek.

 

Toplantı, 2 Mayıs Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak. Katılımın serbeset olduğu program, vakfın genel merkezinin bulunduğu Prof. Dr. Kâzım İsmail Gürkan Caddesi, Nu. 15 Cağaloğlu adresinde gerçekleşecek.

 

Akıl Aşk ve Ötesi, yazarın diğer kitaplarını da yayımlayan Kapı Yayınları tarafından kültür hayatımıza kazandırıldı.

 

KERBELÂ ÜÇLEMESİ İLE TANINDI

 

Ahmet Turgut, 1975 yılında Malatya’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini burada tamamladı. 1998’de İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2005 yılından itibaren başta Kurtlar Vadisi, Ekmek Teknesi, Diriliş-Ertuğrul olmak üzere birçok TV dizisinin ve Kurtlar Vadisi-Irak, Gladio, Kurtlar Vadisi-Filistin sinema filmlerinin senaryo yazım ekiplerinde yer aldı. Türk ve dünya atçılığını konu edinen “Asaletin Dört Nalı” isimli belgesel serisinin yönetmenliğini ve metin yazarlığını yaptı. 2010 yılında ilk romanı Bozkırın Sırrı – Türk Peygamber yayınlandı. Arapçaya, Farsçaya ve Azeri Türkçesine çevrilen Aşkın Şehidi (2011), Aşkın Elçisi (2012) ve Aşkın Secdesi (2013) romanlarından oluşan ‘Kerbelâ Üçlemesi’ ile yurt içinde ve dışında yüz binlerce okura ulaştı. 2014 yılında deneme türündeki ilk eseri Allah Aşkına! – Hâlâ Aklınızı Kullanmayacak mısınız? yayınlandı. Peygamber Efendimize (sav) dair beşerî ve nebevi sıfatların irdelendiği Muhammedî Şuur ve Ahlâk isimli kitabı 2015 Ekim’inde okurlarla buluştu. “Türkçe Düşünmek, Okuma Şuuru, Edebiyatta Kutsalın Dili, Ehl-i Beyt Okumaları, Kerbelâ’dan Sosyal ve îrfânî Dersler, Kuran'dan Kıssa Okumaları, Muhammedî Şuur Okumaları, Kudüs ve Biz” konulu konferanslarıyla yurt içi ve dışında birçok etkinliklere katılmakta olan yazar, evli ve iki çocuk babasıdır.


 

 


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!