RÖPORTAJLAR
 • Yardım: “Kedili Hayat, Çok Daha Anlamlı”
  Yardım: “Kedili Hayat, Çok Daha Anlamlı”
 • Yardım: “Kedili hayat, çok daha anlamlı”
  Yardım: “Kedili hayat, çok daha anlamlı”
 • Turgut Güler ile Mülakat
  Turgut Güler ile Mülakat
 • Yücel Çakmaklı ile Yapılmış Eski Bir Mülâkat
  Yücel Çakmaklı ile Yapılmış Eski Bir Mülâkat
 • Münevver Meriç: “Cem Sultan’ı iyi tanımalıyız”
  Münevver Meriç: “Cem Sultan’ı iyi tanımalıyız”
 • Sücaattin Erdem ile Mülakat
  Sücaattin Erdem ile Mülakat
 • “Yunus Emre’nin İlahisiyle Edebiyata Başladım”
  “Yunus Emre’nin İlahisiyle Edebiyata Başladım”
 • Mehmet Nuri Bingöl’le Mülakat
  Mehmet Nuri Bingöl’le Mülakat
 • Şahin Uçar: “Şiir Hakikati Arama İşi”
  Şahin Uçar: “Şiir Hakikati Arama İşi”
 • “Azerbaycan’la Kardeşlik Bağımız Devam Ediyor”
  “Azerbaycan’la Kardeşlik Bağımız Devam Ediyor”

İmge Dergisi 4.Sayısından Selam Olsun
Eklenme Tarihi: 20 Eylül 2015, Pazar 21:43 - Son Güncelleme: 20 Eylül 2015 Pazar, 21:43
Font1 Font2 Font3 Font4İmge Dergisi 4.Sayısından Selam Olsun
İmge Dergisinin 4.sayısı okurlarıyla buluştu. Dergi, Havva Topcu’nun “Hafsizliğe Medhiye” isimli yazısıyla açılıyor. İmge’nin 4.sayısında dosya konusu ‘Hakikat Nerede’. Bu derin konu üzerine Hacer Selçuk, Mehmet Sebih Oruç, Tuğçe Meç ve Ahmed Özkan yazılarıyla katkı sağladı. Derginin 4. sayısında dosya konusu üzerine bir de soruşturma mevcut. Dergi ekibi, Akif Hasan Kaya, İsmail Isparta, Yrd. Doç. […]

905452641790-1432396627
İmge Dergisinin 4.sayısı okurlarıyla buluştu. Dergi, Havva Topcu’nun “Hafsizliğe Medhiye” isimli yazısıyla açılıyor. İmge’nin 4.sayısında dosya konusu ‘Hakikat Nerede’. Bu derin konu üzerine Hacer Selçuk, Mehmet Sebih Oruç, Tuğçe Meç ve Ahmed Özkan yazılarıyla katkı sağladı. Derginin 4. sayısında dosya konusu üzerine bir de soruşturma mevcut. Dergi ekibi, Akif Hasan Kaya, İsmail Isparta, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Samsakçı ve Yrd. Doç. Dr. Nuri Sağlam ile bu husus üzerine konuşup onların hakikate bakış açısını aktarıyor. Derginin 4.sayısında yine dosya konusuna ilişkin olarak Burak Koç’un  ‘Sanat ve Hakikat’ bahsi üzerinden Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Dekanı M.Fatih Andı ile söyleşisi mevcut.
Şiir gibi bir türün temsilcileri de şiir yürekli insanlar: Ahmet Zahid, Recep Yılmaz, Tan Doğan, Şadiye Kılıç, Arif Mete,  Hayrettin Taylan, Erol Yılmaz, Alican Bayar,  Mert Öztürk, İlker Güçer 4.sayının şairleri.  Şiirlerin içinde ithaf edildiği kişi bakımından önem taşıyanı ise Erol Yılmaz’ın İbrahim Tenekeci için yazmış olduğu “Sağlam Yapı” isimli şiiri.
Derginin 4.sayısında öykü türünde ise Yusuf Tekin, Dilek Öksüz ve Güven Ulu yer alıyor.  Yusuf Tekin “Esans” ın, Dilek Öksüz “biri ile diğeri” nin, Güven Ulu “Ağaç” ın hikâyesini anlatıyor.
Dergide inceleme, araştırma ve kitap tahlili bölümünde Eda Hallaç Kaçar, Ümmügülsüm Önder ve Mustafa Gazi yer alıyor. Eda Hallaç Kaçar, Tanburi Cemil Bey’i ve edebiyatımızdaki izdüşümünü, Ümmügülsüm Önder, Ahmet Yüksel Özemre üstadın Üsküdar’da Bir Attar Dükkânı adlı eserini, Mustafa Gazi ise Faruk Nafiz Çamlıbel’e dair intibalarını derginin 4.sayısında okurla buluşturuyor.
Hasan Aycın dergiye çizimleriyle katkıda bulunan isimlerden biri.
Dergiyi İstanbul, Ankara, Konya, İzmir, Sakarya, Bursa, Tekirdağ, Erzurum’dan temin etmek mümkün. Derginin sosyal medya hesaplarında temin edebileceğiniz kitapevleri ve sahafların isimleri mevcuttur. İmge Dergisi’nin daha fazla edebiyatsevere ulaşmasını sağlamak için e-posta üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Bir olmaya, beraberliğe olan ihtiyacımızın zirveye çıktığı şu dönemde kimliğimizin, hakikatimizin, bize ait olan değerlerimizin farkına varabilme idrakiyle.
Edebiyat, fikir, inceleme, araştırma yazılarıyla sizlerde burada yer almak isterseniz imgedergi@gmail.com adresine bekliyoruz.
Selam ve dua ile…
 


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!