RÖPORTAJLAR
 • “Merkez Efendi’yi Yazmanın Sevincini Yaşıyorum”
  “Merkez Efendi’yi Yazmanın Sevincini Yaşıyorum”
 • Yusuf Ömürlü ile Mülâkat
  Yusuf Ömürlü ile Mülâkat
 • Dr. Cahit Öney ile Mülakat
  Dr. Cahit Öney ile Mülakat
 • Suad Alkan ile Sanat Merkezli Bir Konuşma
  Suad Alkan ile Sanat Merkezli Bir Konuşma
 • Mehmet Halistin Kukul İle Mülakat
  Mehmet Halistin Kukul İle Mülakat
 • Yardım: “Kedili Hayat, Çok Daha Anlamlı”
  Yardım: “Kedili Hayat, Çok Daha Anlamlı”
 • Yardım: “Kedili hayat, çok daha anlamlı”
  Yardım: “Kedili hayat, çok daha anlamlı”
 • Turgut Güler ile Mülakat
  Turgut Güler ile Mülakat
 • Yücel Çakmaklı ile Yapılmış Eski Bir Mülâkat
  Yücel Çakmaklı ile Yapılmış Eski Bir Mülâkat
 • Münevver Meriç: “Cem Sultan’ı iyi tanımalıyız”
  Münevver Meriç: “Cem Sultan’ı iyi tanımalıyız”

Hayatını davasına adayan adam Bekir Berk
Eklenme Tarihi: 2 Haziran 2016, Perşembe 22:54 - Son Güncelleme: 2 Haziran 2016 Perşembe, 22:54
Font1 Font2 Font3 Font4Hayatını davasına adayan adam Bekir Berk
Müzeyyen Hülya Günay ‘’Himmeti millet olan’’ döneminin en tanınmış avukatı en tanınmış hukukçusu büyük dava adamı Bekir Berk’in anlatıldığı, biyografik romanı da anımsatan tadından geçilmeyen bir hâtırat. Eseri okuduğunuzda etkisi altında kalmamanızın imkânı yok kanaatindeyim. Fıtratındaki cesaret, şecaat, heyecan ve şevki okurken yaşadığı hadiselerin bir mucize değil manaya düşkünlük ve imanın gücünün nelere kadir olabileceğini […]

20160602_230440
Müzeyyen Hülya Günay
‘’Himmeti millet olan’’ döneminin en tanınmış avukatı en tanınmış hukukçusu büyük dava adamı Bekir Berk’in anlatıldığı, biyografik romanı da anımsatan tadından geçilmeyen bir hâtırat. Eseri okuduğunuzda etkisi altında kalmamanızın imkânı yok kanaatindeyim.
Fıtratındaki cesaret, şecaat, heyecan ve şevki okurken yaşadığı hadiselerin bir mucize değil manaya düşkünlük ve imanın gücünün nelere kadir olabileceğini hissedeceksiniz. Çocukluk yılarından başlayıp genç bir avukat olarak devam eden serüveni Necip Fazıl gibi ileri gelen dostlarının ısrarları ile İstanbul’a gelme süreci, Peyami Safa, Necip Fazıl’ın avukatlığını yapması. Ardı arkası kesilmeyen davalardan kısa sürede edindiği başarılar ve ‘’Mazlumların Avukatı’’ olarak anılmaya başlanması. ‘’Komünizmle Mücadele’’ dergisini çıkarmasından Risale-i Nur ile tanışması, Bediüzzaman Said Nursi ile ilk görüşmesinden çantasında kefeni dava dava koşturmasına kadar hayatının her döneminde imkânsızlık diye bir sözcüğü tanımadan inandığını yaşayan efsane bir adam.
‘’Dağ ne kadar yüksek olursa olsun, üzerinden yol geçer.’’ Diyen ve araçların olmadığı yere yürüyerek giden, dağları, ormanları aşıp, donma tehlikeleri geçiren, ölümlerden dönme pahasına da olsa hedefine ulaşan büyük hukukçu. ‘’Hedefi vurmak için attım da vuramadım yok. Tereddüt ediyorsan atmayacaksın, gidip hedefi elinle vuracaksın.’’ Sözleri sadece hukukçulara değil tüm gençlere ışık olan aydınlık bir yol Bekir Berk. Okurken zaman zaman gözleriniz dolacak, tüyleriniz diken diken olacak, yüreğiniz heyecanla yerinden fırlayacak. Yürümeyen koşan, akıncı ruhlu, büyük adam Bekir Berk’ i tanımamak duymamak büyük eksikliktir. 11 Haziran vefatının yıldönümünde çok büyük bir saygı ve sevgi ile anıyor, ruhuna Allah’tan bol bol rahmet, hayatından hayatımıza akacak akıncı ruhunun hepimize aşk ve şevk vermesini yol gösterici olmasını diliyorum.
‘’Yaparım efendim, emredersiniz efendim, baş üstüne efendim! Cebelden cebele atlarım efendim, binerim efendim, giderim efendim.’’
İhsan Atasoy’a ait kitap Nesil Yayınları tarafından basılmıştır ve 336 sayfa, akıcı bir üslup ile kaleme alınmıştır.


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!