RÖPORTAJLAR
 • Mehmet Halistin Kukul İle Mülakat
  Mehmet Halistin Kukul İle Mülakat
 • Yardım: “Kedili Hayat, Çok Daha Anlamlı”
  Yardım: “Kedili Hayat, Çok Daha Anlamlı”
 • Yardım: “Kedili hayat, çok daha anlamlı”
  Yardım: “Kedili hayat, çok daha anlamlı”
 • Turgut Güler ile Mülakat
  Turgut Güler ile Mülakat
 • Yücel Çakmaklı ile Yapılmış Eski Bir Mülâkat
  Yücel Çakmaklı ile Yapılmış Eski Bir Mülâkat
 • Münevver Meriç: “Cem Sultan’ı iyi tanımalıyız”
  Münevver Meriç: “Cem Sultan’ı iyi tanımalıyız”
 • Sücaattin Erdem ile Mülakat
  Sücaattin Erdem ile Mülakat
 • “Yunus Emre’nin İlahisiyle Edebiyata Başladım”
  “Yunus Emre’nin İlahisiyle Edebiyata Başladım”
 • Mehmet Nuri Bingöl’le Mülakat
  Mehmet Nuri Bingöl’le Mülakat
 • Şahin Uçar: “Şiir Hakikati Arama İşi”
  Şahin Uçar: “Şiir Hakikati Arama İşi”

Genç Kalemler’de Sertifika Heyecanı
Eklenme Tarihi: 3 Temmuz 2019, Çarşamba 14:02 - Son Güncelleme: 3 Temmuz 2019 Çarşamba, 14:14
Font1 Font2 Font3 Font4Genç Kalemler’de Sertifika Heyecanı
Oğuzhan Kulaksız

 

 

Edebiyatçı yazar Mehmet Nuri Yardım yönetiminde 11 yıldır devam eden “Yazı Editörlük ve Medya Kursu”nun bu dönemki talebeleri başarı sertifikalarını yazarların ve şairlerin ellerinden aldılar. Tören, Yeni Dünya Vakfı’nın Cağaloğlu’ndaki merkezinde düzenlendi. Programda Yeni Dünya Vakfı’ndan 9, Birlik Vakfı’ndan da 6 olmak üzere toplam 15 öğrenciye ‘Başarı Sertifikası’ verildi. Törene yazarlar ve kursun eski mezunları da katıldı. Öğrenciler kaleme aldıkları edebî metinleri seslendirdiler. Ardından da büyüklerinin konuşmalarını, tavsiyelerini dinleyip armağanlarını ve sertifikalarını yazarların elinden aldılar. Programda bulunan Keçiören eski Belediye Başkanı Mustafa Ak da bir öğrenciye belgesini verdi. Kursa geçen yıllarda devam eden romancı Serdar Üstündağ, “Kalem Diyor ki” başlıklı yazısını okudu.

 

Törende konuşan Yeni Dünya Vakfı Başkanı Mahmut Göksu, amaçlarının edebiyatımıza yeni isimler kazandırmak olduğunu belirterek yazı hayatına cesaretle atılan gençleri tebrik etti ve bu kursun faydalı neticeleri olacağına inandığını söyledi. Kursun hocalığını yapan Mehmet Nuri Yardım ise yazı ve edebiyat hayatında sabır, çalışma ve gayretin önemli olduğunu belirtti, 11 yıl ve 22 dönem devam eden Yazı Editörlük ve Medya Kursu’nun bu anlamda gençler ve yazmaya meraklı olanlar için yol gösterici olduğunu kaydetti. Yardım, “Ancak çok okumak gerekiyor. Okuduktan sonra yazmak lâzım. Edebiyat hayatı, uzun ve zahmetli bir maratondur. Bıkmadan usanmadan okumak ve yazmak gerekiyor. Başarı arkasından gelir.” dedi.

 

YAZARLARDAN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER

 

Törene iştirak eden yazar ve şairler, Aysen Akdemir, Şerif Aydemir, Şakir Kurtulmuş, Nurettin Taşkesen, Harun Yöndem, Mahmut Topbaşlı, Filiz Çırpıcı, Yaşar Eriş ve Mehmet Cangir, kurstan mezun olan öğrencilere belgelerini verirken onlara yazı hayatlarında başarılar dilediler ve “Asıl imtihan şimdi başlıyor. Bıkmadan usanmadan okumanız ve yazmanız gerekiyor. Usta yazarları defalarca okumak gerek. İnşallah hepiniz yetişecek ve gelecekte edebiyat dünyamıza kıymetli eserler bırakacaksınız.” dediler. Yaklaşık iki saat süren program, hatıra fotoğraflarının çekimi ile ile son buldu. Merasimde Yeni Dünya Vakfı’ndan Büşra Cansız, Devrim Bal, Eslem Zeynep Atabey, Hlal Sümeyye Soylu, Mahmut Erkam Özeren, Meleknur Yıldırım, Özge Nur Ünal, Rabianur Ergin ve Sinem Üstün’e başarı belgeleri verildi. Birlik Vakfı’nda kursa düzenli devam eden Emine Arslan, Dilek Özbey, İlknur Öztürk, Semra Karadeniz, Murat Karadeniz ve Ahmet Çavdarcı da belgelerini şair ve yazarların elinden aldılar. Başarı Belgesi alan bütün öğrencilere Kur’an-ı Kerim ile Mehmet Nuri Yardım’ın İstiklalden İstikbale isimli kitabı hediye edildi.


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!