RÖPORTAJLAR
 • Mehmet Nuri Bingöl’le Mülakat
  Mehmet Nuri Bingöl’le Mülakat
 • Şahin Uçar: “Şiir Hakikati Arama İşi”
  Şahin Uçar: “Şiir Hakikati Arama İşi”
 • “Azerbaycan’la Kardeşlik Bağımız Devam Ediyor”
  “Azerbaycan’la Kardeşlik Bağımız Devam Ediyor”
 • Mehmet Nuri Yardım ile Edebiyat Üzerine Söyleşi
  Mehmet Nuri Yardım ile Edebiyat Üzerine Söyleşi
 • Çocuk Edebiyatçısı Nur Dombaycı ile Röportaj
  Çocuk Edebiyatçısı Nur Dombaycı ile Röportaj
 • Kâzım Yetiş: “Yahya Kemal bizi tarihimizle barıştırdı”
  Kâzım Yetiş: “Yahya Kemal bizi tarihimizle barıştırdı”
 • BEŞİR AYVAZOĞLU İLE YAHYA KEMAL HAKKINDA MÜLAKAT
  BEŞİR AYVAZOĞLU İLE YAHYA KEMAL HAKKINDA MÜLAKAT
 • Şerif Benekçi: “Hümanizm, Batı insanları içindir.”
  Şerif Benekçi: “Hümanizm, Batı insanları içindir.”
 • Eyüp Güzel: “Selahaddin Eyyubi’yi Okuduktan sonra Bende Kudüs Merakı Başladı”
  Eyüp Güzel: “Selahaddin Eyyubi’yi Okuduktan sonra Bende Kudüs Merakı Başladı”
 • Sevda Dursun: Camiamızın erkeklerine kırgınım
  Sevda Dursun: Camiamızın erkeklerine kırgınım

Eyüp Güzel, Kudüs Ve Mescid-İ Aksa’yı Anlatacak
Eklenme Tarihi: 12 Eylül 2018, Çarşamba 06:19 - Son Güncelleme: 12 Eylül 2018 Çarşamba, 06:20
Font1 Font2 Font3 Font4Eyüp Güzel, Kudüs Ve Mescid-İ Aksa’yı Anlatacak
Filistin coğrafyası ve özellikle Kudüs hakkındaki çalışmalarıyla tanınan gazeteci yazar Eyüp Güzel, Yeni Dünya Vakfı’nda “Sevdiğim Kudüs” isimli programda, gezip dolaştığı Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı anlatacak.

“Bâbıâli Enderun Sohbetleri” bünyesinde gerçekleşecek olan toplantı, 13 Eylül Perşembe günü vakfın Cağaloğlu’ndaki Genel Merkezi’nde saat 18.00’de başlayacak. Bugünlerde okuyucuların ilgisiyle karşılananOkumadan Kudüs Kurtarılamaz isimli kitabı yayımlanan Eyüp Güzel, aynı zamanda geçtiğimiz ay sosyal medyada paylaştığı “Boyalarım Filistin” adlı kısa metrajlı filminden de bahsedecek. Dinleyicilerin konuyla ilgili sorularına cevap verecek olan Eyüp Güzel, daha sonra büyük alaka gören belgeseli katılımcılara sunacak.

 

İslam dünyasının başta Kudüs olmak üzere bölgede cereyan eden olaylara vurdumduymazlığının en temel sebebinin okumamak olduğunu belirten Eyüp Güzel, “Müslümanlar okumadığı ve cahil kaldığı için işgal önce zihinlerde başlamış, daha sonra da coğrafi işgaller gerçekleşmiştir.” diyor. Eyüp Güzel, programın ardından yeni yayımlanan Okumadan Kudüs Kurtarılımaz isimli kitabını da okuyucularına imzalayacak.

 

ÖMRÜNÜ MAZLUM İNSANLARA ADADI

 

1972 İstanbul Tophane doğumlu olan Eyüp Güzel, ilk, orta ve lise öğrenimini doğup büyüdüğü Beyoğlu İlçesi’nde tamamladı. A.Ö.F. Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğrenimine devam eden Güzel, ilk gençlik yıllarında kişisel bir merak sardığı haber arşivleme çalışmaları sırasında Filistin ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’ya karşı ilgi duymaya başladı. Grafikerlik, web yazılımcılığı işlerinin yanısıra yaklaşık 20 yıldan beri mahalli gazetecilik de yapıyor. Mesleğinin yanısıra son yıllarda yoğun şekilde Filistin ile ilgili çalışmalara zaman ayıran Eyüp Güzel, Okumadan Kudüs Kurtarılmaz isimli bir esere imza attı. “Boyalarım Filistin” isimli kısa metrajlı filmiyle de kız çocukları üzerinden ‘Filistin’e dair herkesin yapabileceği bir şey vardır’ mesajını verdi. Çalışmalarını, bütün sosyal medya ağlarında kurmuş olduğu “yerelden ulusala” isimli kişisel sayfasında paylaşarak yaygınlaştırmaya çalışıyor. Evli ve 3 evlat babası olan Eyüp Güzel, çocuklarını da Filistin konusunda duyarlı bireyler olarak yetiştirmeye ve bu anlayışın toplumumuzda yaygınlaşmasına çalışıyor.


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!