RÖPORTAJLAR
 • Mehmet Nuri Yardım ile Edebiyat Üzerine Söyleşi
  Mehmet Nuri Yardım ile Edebiyat Üzerine Söyleşi
 • Çocuk Edebiyatçısı Nur Dombaycı ile Röportaj
  Çocuk Edebiyatçısı Nur Dombaycı ile Röportaj
 • Kâzım Yetiş: “Yahya Kemal bizi tarihimizle barıştırdı”
  Kâzım Yetiş: “Yahya Kemal bizi tarihimizle barıştırdı”
 • BEŞİR AYVAZOĞLU İLE YAHYA KEMAL HAKKINDA MÜLAKAT
  BEŞİR AYVAZOĞLU İLE YAHYA KEMAL HAKKINDA MÜLAKAT
 • Şerif Benekçi: “Hümanizm, Batı insanları içindir.”
  Şerif Benekçi: “Hümanizm, Batı insanları içindir.”
 • Eyüp Güzel: “Selahaddin Eyyubi’yi Okuduktan sonra Bende Kudüs Merakı Başladı”
  Eyüp Güzel: “Selahaddin Eyyubi’yi Okuduktan sonra Bende Kudüs Merakı Başladı”
 • Sevda Dursun: Camiamızın erkeklerine kırgınım
  Sevda Dursun: Camiamızın erkeklerine kırgınım
 • Üstün İnanç: “Yakın geçmişimizde yaşanan bir dram beni romancı yaptı”
  Üstün İnanç: “Yakın geçmişimizde yaşanan bir dram beni romancı yaptı”
 • Yaşar Karayel: “Vakıflar bizim yitik malımız, yitiğimize sahip çıkmalıyız”
  Yaşar Karayel: “Vakıflar bizim yitik malımız, yitiğimize sahip çıkmalıyız”
 • Mert Hakan: “Radyo iyi bir arkadaş, ondan vazgeçmeyin”
  Mert Hakan: “Radyo iyi bir arkadaş, ondan vazgeçmeyin”

Bursa 15. Kitap Fuarı yoğun ilgi görüyor
Eklenme Tarihi: 26 Mart 2017, Pazar 14:51 - Son Güncelleme: 26 Mart 2017 Pazar, 14:51
Font1 Font2 Font3 Font4Bursa 15. Kitap Fuarı yoğun ilgi görüyor
Bu yıl 15’incisi düzenlenen Bursa Kitap Fuarı 7. gününde yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Özden Gülen TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliğinin işbirliği ile organize edilen fuara, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Uludağ Üniversitesi destek veriyor. 18 Mart 2017 tarihinde, Bursa Uluslararası Fuar ve […]

Bu yıl 15’incisi düzenlenen Bursa Kitap Fuarı 7. gününde yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Özden Gülen

TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliğinin işbirliği ile organize edilen fuara, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Uludağ Üniversitesi destek veriyor.
18 Mart 2017 tarihinde, Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde, Bursa Valisi İzzettin Küçük, İçişleri Eski Bakanı AK Parti Bursa Milletvekili Efgan Ala, CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, Hürriyet Gazetesi Yayın Danışmanı Doğan Hızlan ile çok sayıda yazar ve kitapseverin katılımı ile gerçekleşen açılış töreninde bir konuşma yapan, Türkiye Yayıncılar Birliği 2’nci Başkanı Fahri Aral, Bursa’nın Türkiye’de okuyan şehirler arasında 3’ncü sırada olduğunu söyledi. Ayrıca Bursa’da basılan kitapların şehir nüfusuna oranlandığında, kişi başına 8.4 kitap düştüğünü bu rakamda geçen yıllara göre önemli bir artış kaydedildiğini belirtti. Daha sonra söz alan Doğan Hızlan, Bursa’nın kitap okuyan şehir olmasının önemli ve güzel olduğunu, artık şehirlerin taşıdıkları ruh ile sanat etkinlikleri ile anıldıklarını söyledi. Bursa müzelerinden övgüyle söz eden Hızlan, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Nilüfer Belediyesinin çok güzel kitaplar yayınladığını ve çok kapsamlı aktivitelere imza attığını da sözlerine ekledi.
Bursa Kitap Fuarı hafta içinde sabahın erken saatlerinden itibaren özellikle öğrenci grupları ve gençler tarafından ziyaret edilirken, öğlen saatlerinden itibaren yoğunluğun artmasından yayınevleri oldukça memnun. Geçen yıl düzenlenen fuar ile kıyaslandığında ilginin daha yüksek olduğuna belirten Mutlu Yayıncılığın sahibi İsmail Mutlu 14 yıldır katıldıkları Bursa Fuarının ilk günlerinden itibaren özellikle öğrencilerin yoğun katılımına dikkat çekti ve hafta sonunda çok daha büyük bir ilgi beklediklerini de sözlerine ekledi.
Ziyaretçiler, aralarında Türkan Şoray, Cemil Kavukçu, Doğan Hızlan, Deniz Kavukçuoğlu, Gülten Dayıoğlu, Murathan Mungan, Ayşe Kulin, Hasan Ali Toptaş, Canan Karatay, Üstün Dökmen, Doğan Cüceloğlu, Zafer Algöz, İlber Ortaylı, İrfan Değirmenci, Haydar Ergülen, Mazhar Alanson, Can Yılmaz, Ahmet Şimşirgil, Sinan Meydan, Zeynep Turan, İbrahim Kaboğlu, İsmail Saymaz, Nihat Sırdar, Kahraman Tazeoğlu, Aret Vartanyan ve Nuray Sayarı’nın da bulunduğu tanınan pek çok yazar ile tanışmak ve imza alabilmek için tam saatinde stantların önünde bulunmaya gayret gösteriyorlar.
Damla Yayıncılık bünyesindeki Mihrabad Yayınlarından çıkan yeni kitabı “İstiklalden İstikbale” nin tanıtımı için Bursa Tüyap Kitap Fuarına katılan Mehmet Nuri Yardım da okuyucuları için kitaplarını imzaladı. Kitap fuarlarında yazar – okuyucu buluşmasının önemini vurgulayan Yardım, 15 Temmuz 2016 tarihinden önce ve sonra yaşananlara dair tarihe düşülen notlar ile yazı ve şiirlerden örnekleri de içeren bu eserin büyük bir milletin uyanışını, dirilişini, direnişini ve şahlanışını yeni nesillere aktaracak bir kaynak olacağını da belirtti.
Yine Mihrabad Yayınları standında okuyucuları ile buluşarak “Nasıl Fatih Oldu” isimli eserini imzalayan Zafer Bilgi, gün içerisinde katıldığı söyleşi programında da bu büyük cihan padişahının yetişmesindeki sırların, hayatının bilinmesinin ve anlaşılmasının gelecek kuşakların yetiştirilmesi için bir örnek olarak çok önem taşıdığının altını çizdi.
Bu yıl 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen Bursa Kitap Fuarında, söyleşi, panel ve çocuk etkinliklerinden oluşan 80 kültür etkinliğine ev sahipliği yapılmaya devam ediyor. Etkinlik takvimine ve fuar ile ilgili diğer bilgilere detaylı olarak http://bursakitapfuari.com/ linkinden ulaşıla bilinmektedir.
Fuar 10.00 – 19.30 saatleri arasında 26 Mart Pazar akşamına kadar ziyaret edilebilecektir.


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!