RÖPORTAJLAR
 • Yaşar Çağbayır: “Türkçenin Söz Varlığı Milyonlarcadır”
  Yaşar Çağbayır: “Türkçenin Söz Varlığı Milyonlarcadır”
 • “Merkez Efendi’yi Yazmanın Sevincini Yaşıyorum”
  “Merkez Efendi’yi Yazmanın Sevincini Yaşıyorum”
 • Yusuf Ömürlü ile Mülâkat
  Yusuf Ömürlü ile Mülâkat
 • Dr. Cahit Öney ile Mülakat
  Dr. Cahit Öney ile Mülakat
 • Suad Alkan ile Sanat Merkezli Bir Konuşma
  Suad Alkan ile Sanat Merkezli Bir Konuşma
 • Mehmet Halistin Kukul İle Mülakat
  Mehmet Halistin Kukul İle Mülakat
 • Yardım: “Kedili Hayat, Çok Daha Anlamlı”
  Yardım: “Kedili Hayat, Çok Daha Anlamlı”
 • Yardım: “Kedili hayat, çok daha anlamlı”
  Yardım: “Kedili hayat, çok daha anlamlı”
 • Turgut Güler ile Mülakat
  Turgut Güler ile Mülakat
 • Yücel Çakmaklı ile Yapılmış Eski Bir Mülâkat
  Yücel Çakmaklı ile Yapılmış Eski Bir Mülâkat

Bir Kimlik Lütfen/Üstün İnanç
Eklenme Tarihi: 29 Ocak 2017, Pazar 15:30 - Son Güncelleme: 29 Ocak 2017 Pazar, 15:30
Font1 Font2 Font3 Font4Bir Kimlik Lütfen/Üstün İnanç
Hülya Günay Saygı değer gazeteci, yazar, senarist, aktör Üstün İnanç’ın kaleme aldığı eser;  Mihrabad Yayınları tarafından basılmıştır, 223 sayfadan oluşuyor. Eser manadaki derinliğin yanı sıra; roman kahramanlarının başarılı tasvirleri, psikolojik çözülümleri nin aktarımı ile bir sinema izler gibi okuyucuda canlılık hissiyatı uyandırıyor. Son derece akıcı, anlaşılır bir üslup ile kaleme alınmış. Ülkemizde oluşan sanayi toplumu, […]

16179535_1849709345311744_7540916682830298110_o
Hülya Günay
Saygı değer gazeteci, yazar, senarist, aktör Üstün İnanç’ın kaleme aldığı eser;  Mihrabad Yayınları tarafından basılmıştır, 223 sayfadan oluşuyor.
Eser manadaki derinliğin yanı sıra; roman kahramanlarının başarılı tasvirleri, psikolojik çözülümleri nin aktarımı ile bir sinema izler gibi okuyucuda canlılık hissiyatı uyandırıyor. Son derece akıcı, anlaşılır bir üslup ile kaleme alınmış.
Ülkemizde oluşan sanayi toplumu, sanayileşmenin insanlara yan etkisini; gerek aile içi, gerek sosyal ilişkiler boyutunda ele alarak sosyolojik, bireylerin ruh hallerindeki iniş çıkışlar, toplum ile olan çatışmalarının altında yatan sebeplerin derinliklerini, büyük incelik ile yansıtarak psikolojik, felsefi, dini boyutlarda ele alıp, belki de toplumda göz ardı edilen çok büyük bir emektar kesimin mücadelesini okuyucu ile buluşturuyor. Araştırılması, düşünülmesi, emek verilmesi gereken önemli toplumsal konularımızdan biri hakkında farkındalık oluşturan etkileyici bir roman.
Roman kahramanlarının gelişimi, kendi dünyalarındaki mücadeleleri, verdikleri savaşı okurken; kimi zaman gözleriniz yaşarırken, günümüz toplumunda değişen değer yargılarının izlerini görüp muhasebe yapabilecek, bazen de hatalarınızdan ötürü farkındalık yaşayacaksınız belki de.
Yüzü yaralı, fiziksel eksikliği yüzünden birçok iniş çıkışlar yaşayan fabrika işçisi Hüseyin’in çalışarak, azmederek yaptığı icattan, sevdiği, evlenmek istediği Serap’ın annesi ve kardeşinin işçi ile evlenilir mi, yaralı suratlı adam diye aşağıladıkları başarılı insanı; tebrik edecek noktaya gelip duydukları mahcubiyeti hissetmek hayat dersi niteliğinde… Fabrika sahibinin hayatındaki olumlu değişimleri okurken duyacağınız heyecan çok başka olacak.
’’Mevla neyler, neylerse güzel eyler’’ sözünü romanı okurken defalarca tekrar edeceksiniz kanaatindeyim. Hatta ‘’Bir Kimlik Lütfen’’ diyenlerimiz de çıkabilir.
 


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!