• Hüseyin Kutlu: “Yazı Sanatımıza Ciddi Bir Alaka Var”
  Hüseyin Kutlu: “Yazı Sanatımıza Ciddi Bir Alaka Var”
 • İttihadı İslam, Meşveretle Olacaktır
  İttihadı İslam, Meşveretle Olacaktır
 • İhsan Kurt ile Mülakat  
  İhsan Kurt ile Mülakat  
 • Muzaffer Deligöz ile Mülakat (1)
  Muzaffer Deligöz ile Mülakat (1)
 • Hüseyin Movit ile Türkçe Üzerine Mülakat
  Hüseyin Movit ile Türkçe Üzerine Mülakat
 • Mehmet Nuri Bingöl ile Mülakat
  Mehmet Nuri Bingöl ile Mülakat
 • Cennet Yurdumuzu İttihad-ı İslâm’la Koruyabiliriz
  Cennet Yurdumuzu İttihad-ı İslâm’la Koruyabiliriz
 • M. Halistin Kukul: “Edebiyat Ömürlük Meseledir.”
  M. Halistin Kukul: “Edebiyat Ömürlük Meseledir.”
 • Prof. Dr. Mehmet Aça İle Türk Halk Edebiyatı Üzerine
  Prof. Dr. Mehmet Aça İle Türk Halk Edebiyatı Üzerine
 • Bir Fikir, Dava, Ülkü ve İdeal Adamı İbrahim Metin
  Bir Fikir, Dava, Ülkü ve İdeal Adamı İbrahim Metin

YAZARLARIMIZ

Hülya Günay
Hülya Günay
Eklenme Tarihi: 1 Eylül 2021, Çarşamba 08:43 - Son Güncelleme: 1 Eylül 2021 Çarşamba, 08:48
Font1 Font2 Font3 Font4
Bir Eylül Telaşındayım

 

Yine, yeniden bir Eylül telaşındayım. Kalbim yaprakların, dalların, ağaçların sırlarını çözer sessizce. Kulaklarım kalbimin sessizliğinden deli olur. Düşüncelerim kalbime tezat son derece hareketli. Rüyalarım belli belirsiz. Sınıfta kalan hayallerim yeni ders zili başladı, yenilenme zamanı der gibi.

 

Çevreme dikkat kesilirim. Hafiften esmeye başlar rüzgârlar, yaklaşan yağmuru müjdeler gibidir. Tüm sesleri susturup sadece doğayı dinlerim. Doğanın içine bırakırım kendimi. Bir ağaç, bir bitki ile birlikte köklenirim. Dinginliği öğrenirim, içselleştiririm.

 

 

Şiir gibi güzellikler yaşar, ilham alırım sonbahardan. Bir su birikintisinde, yapraklara bürünen Arnavut kaldırımlarında neşeyle kucaklarım hayatı. Hayatın her halükarda bana gülümsediğini görürüm. Ve her dökülen yaprakla birlikte ben de omuzlarımdaki yükleri rüzgârlara bırakırım esip gider. Her şeye rağmen gülüşlerim kalır. Güçlü bir ağacın dalı gibi kırılmayan gülüşlerim.

 

Varacağım yeri bilmeden, dur durak tanımadan uzun uzun yürüyüşler yaparım, seyahatler şeker gönlüm. Bu dünyadan geçen bir yolcu olduğumu unutmamak için yolda olurum, nelerden geçtiğimi süzer, kalbimin yolunu saptırmaya çalışanlara meydan okurum, kalbimin yolunu unutmamak adına.

 

 

Amaçlı ve keyifli bir toparlanma mevsimidir sonbahar. Bilginin güç olduğunu bilir, yeni alanlara, arayışlara kaptırırım kendimi. Yeni bir bilgiye ulaşmanın heyecanını yaşarım bir ilkokul çocuğunun heyecanıyla. Projeler hayal ederim, bir doktora öğrencisinin başarma gücünü bulurum kendimde. Hep bir öğrenme telaşı, zamanla bir tek burada yarışırım hız karşıtı olmama rağmen.

 

Ve ruhum sonbaharla birlikte yükselir. Çağıldayarak denize, ormana, yapraklara, sonsuz derinliklere koşar. Var olduğum evrenle bütünleşir, varoluşun kendisi olduğumu fark ettirir. İhtiyacım olan tek şey hayatın kendisidir. Ve ben bu hayat yolunda sayısız taç yaprakları olan bir lotus çiçeği gibi açılırım.

 


» YAZARIN DİĞER YAZILARI


Bir Eylül Telaşındayım Yazısına 1 Yorum Yapıldı

BU YAZIYLA İLGİLİ YORUM YAZIN