RÖPORTAJLAR
 • Mehmet Halistin Kukul İle Mülakat
  Mehmet Halistin Kukul İle Mülakat
 • Yardım: “Kedili Hayat, Çok Daha Anlamlı”
  Yardım: “Kedili Hayat, Çok Daha Anlamlı”
 • Yardım: “Kedili hayat, çok daha anlamlı”
  Yardım: “Kedili hayat, çok daha anlamlı”
 • Turgut Güler ile Mülakat
  Turgut Güler ile Mülakat
 • Yücel Çakmaklı ile Yapılmış Eski Bir Mülâkat
  Yücel Çakmaklı ile Yapılmış Eski Bir Mülâkat
 • Münevver Meriç: “Cem Sultan’ı iyi tanımalıyız”
  Münevver Meriç: “Cem Sultan’ı iyi tanımalıyız”
 • Sücaattin Erdem ile Mülakat
  Sücaattin Erdem ile Mülakat
 • “Yunus Emre’nin İlahisiyle Edebiyata Başladım”
  “Yunus Emre’nin İlahisiyle Edebiyata Başladım”
 • Mehmet Nuri Bingöl’le Mülakat
  Mehmet Nuri Bingöl’le Mülakat
 • Şahin Uçar: “Şiir Hakikati Arama İşi”
  Şahin Uçar: “Şiir Hakikati Arama İşi”

Beyni, bedeni, gönlü güçlü insan yetiştirmek…
Eklenme Tarihi: 17 Ocak 2016, Pazar 22:40 - Son Güncelleme: 17 Ocak 2016 Pazar, 22:40
Font1 Font2 Font3 Font4Beyni, bedeni, gönlü güçlü insan yetiştirmek…
Semra Bay ‘Güçlü ve Mutlu İnsan Yetiştirmek’ tavsiye üzerine okuduğum bir kitap. Satır altlarını çizerek, bol bol not alarak okuduğum kitaplar arasında yerini alan bu eseri, eğitimcilerin, anne babaların okuması temennisiyle tanıtmak istedim. Eminim ki şimdiye kadar hakkında  yazılmıştır ancak  benim penceremden de güçlü ve mutlu insan yetiştirmenin formüllerine bakalım derim. Kitap; beyni, bedeni, gönlü […]

10341522_693094087420935_2053684550140195254_n
Semra Bay
‘Güçlü ve Mutlu İnsan Yetiştirmek’ tavsiye üzerine okuduğum bir kitap. Satır altlarını çizerek, bol bol not alarak okuduğum kitaplar arasında yerini alan bu eseri, eğitimcilerin, anne babaların okuması temennisiyle tanıtmak istedim.
Eminim ki şimdiye kadar hakkında  yazılmıştır ancak  benim penceremden de güçlü ve mutlu insan yetiştirmenin formüllerine bakalım derim.
Kitap; beyni, bedeni, gönlü güçlü insan yetiştirmenin gayesi ve yolları nedir ana fikri etrafında, güçlü ve mutlu insan yetiştirmenin formüllerini anlatıyor aslında. Yazarı Mustafa Bakan.
Eser, özellikle ve ısrarla vurgulanan konular etrafında şekil almış ve okuyucusuyla buluşmuş. Bunlardan biri  inançlı insan yetiştirmenin önemi. Öğrencilere, öncelikle gönül eğitimi verebilmek. Yazar; eğitimin insanın gönlüne kuvvet vermek, öğretimin ise beyne kuvvet vermekle olacağını savunmakta. Gönlü eğitilmeyenin aklının eğitilmesini bir taraftan inşa ederken bir taraftan yıkanın haline benzetmesi hayli ilgi çekici bir tespit.
Bir diğer konu  eğitimde anne, baba öğretmen işbirliği. Yazar bu üçlüye  dikkat çekerek eğitimde ilk basamağın aile olduğuna vurgu yapmış ve annenin rehberliği üzerinde durarak kadınlarımızın eğitilmesinin önemini vurgulamış.
Bunların yanı sıra eğitim sistemimizin aksak yönlerine de dikkat çeken yazar, eğitim serüvenimizin dünü bugünü hakkında çarpıcı tespitler yaparak yarına uzanacak eğitim serüvenimize dair şifreler vermiş.
Yazarın ısrarla üzerinde durduğu konulardan biri  de medeniyetin üç ayağı olarak ifade ettiği ‘oku, sev, ver’ kavramları.
Genel anlamda ömür boyu eğitim fikriyle yola çıkan yazar öğrenmenin, üretmenin yaşı ve zamanı olmadığını da savunmuş. O’na göre yaşamdaki  nihâi amaç insanlara faydalı olmak.
Yazarın  yaklaşık 40 yıllık tecrübesini aktardığı kitap,  eğitim ve öğretim anlayışımıza yeni bir bakış açısı kazandıracak ve  her birimizin başucu ve başvuru kitabı olmaya layık bir eser…
 
 
 


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!