RÖPORTAJLAR
 • Kâzım Yetiş: “Yahya Kemal bizi tarihimizle barıştırdı”
  Kâzım Yetiş: “Yahya Kemal bizi tarihimizle barıştırdı”
 • BEŞİR AYVAZOĞLU İLE YAHYA KEMAL HAKKINDA MÜLAKAT
  BEŞİR AYVAZOĞLU İLE YAHYA KEMAL HAKKINDA MÜLAKAT
 • Şerif Benekçi: “Hümanizm, Batı insanları içindir.”
  Şerif Benekçi: “Hümanizm, Batı insanları içindir.”
 • Eyüp Güzel: “Selahaddin Eyyubi’yi Okuduktan sonra Bende Kudüs Merakı Başladı”
  Eyüp Güzel: “Selahaddin Eyyubi’yi Okuduktan sonra Bende Kudüs Merakı Başladı”
 • Sevda Dursun: Camiamızın erkeklerine kırgınım
  Sevda Dursun: Camiamızın erkeklerine kırgınım
 • Üstün İnanç: “Yakın geçmişimizde yaşanan bir dram beni romancı yaptı”
  Üstün İnanç: “Yakın geçmişimizde yaşanan bir dram beni romancı yaptı”
 • Yaşar Karayel: “Vakıflar bizim yitik malımız, yitiğimize sahip çıkmalıyız”
  Yaşar Karayel: “Vakıflar bizim yitik malımız, yitiğimize sahip çıkmalıyız”
 • Mert Hakan: “Radyo iyi bir arkadaş, ondan vazgeçmeyin”
  Mert Hakan: “Radyo iyi bir arkadaş, ondan vazgeçmeyin”
 • Mehmet Nuri Yardım: “Yazmak bir bakıma Kızıl Elma’ya doğru yürümektir”
  Mehmet Nuri Yardım: “Yazmak bir bakıma Kızıl Elma’ya doğru yürümektir”
 • Fatih Kılıçarslan: “Madde bağımlılığının bir arka planı var”
  Fatih Kılıçarslan: “Madde bağımlılığının bir arka planı var”

Kudüs konulu deneme yarışması
Eklenme Tarihi: 28 Mart 2018, Çarşamba 23:50 - Son Güncelleme: 29 Mart 2018 Perşembe, 02:15
Font1 Font2 Font3 Font4Kudüs konulu deneme yarışması
Kudüs Müslüman toplumların yetim vakfıdır. Yetimin ve vakfın önemi üzerinde hassasiyetle durulması gerektiği hepimizin malumudur.

Kudüs Müslüman toplumların yetim vakfıdır. Yetimin ve vakfın önemi üzerinde hassasiyetle durulması gerektiği hepimizin malumudur. Yetim ve vakıf müessesesi, Allah katında “emanetlerin” en büyüğü ve asla suiistimal edilmemesi gereken önemli hususlardandır. Yalnız adında “vakıf” takısıyla çeşitli kuruluşlar vardır. Bizim kastettiğimiz vakıf, başta Allah rızasına nail olmak ve insanların dünyevi ve ahiret hayatını, Hakk nezdinde kabul edilir kılmaktır.

Ecdadımız sadece insanlar için değil, bütün canlılar için yüzlerce çeşit vakıf kurmuştur ve hepsinin kaynağı da Kur’an ile Hadis merkezlidir.


İşte bu güzide vakıflardan birisi de Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı’dır. Yönetiminde ve mütevellisinde; kalbi ile dili arasında istikrar ve istikamet sağlayan kimseler vardır.


Zihni doyurulmayan insanların dünyevi açlığı bitmez, bu açlık da insanı sürekli hırs küpü yapar, hırs ise kişinin insani melekelerini köreltir.
Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı, iştigal ettiği sahalardaki faaliyetlerin başında insanların; akıl, fikir ve düşünce ekseninde yeni ufuklara açılmasını sağlamaktır.


Vakıf bu amaçla çok önemli bir hizmete daha kapılarını açmıştır. İslam ümmetinin yetimi “Kudüs” için deneme yarışması düzenlemiştir.
Şimdi bu yarışma ile ilgili vakfın duyurusuna yer verelim:Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın, “KUDÜS Konulu Deneme Yarışması” başvuru süreci devam ediyor.
Dünyanın dört bir yanından üniversite ve lisans öğrencilerinin gönüllerinde, hayallerinde kalbinde ve düşüncelerindeki “Kudüs”, bugüne ve gelecek kuşaklara anlatılacak.


Yarışma başvuruları 04 Mayıs 2018 gününe kadar,

www.maveraodulleri.com adresi üzerinden alınacak.


Her yıl yeni konu ve başlıklarla düzenlenmesi düşünülen “Mavera Ödülleri” programı, bu yıl “7 Haziran 2018” günü, Üsküdar-Bağlarbaşı Kültür Merkezindedüzenlenecek özel bir programda ödüller sahipleriyle buluşturulacak.


“Mavera Ödülleri” kapsamında düzenlenen “Kudüs” konulu deneme yarışmasına katılanları önemli fırsatlar bekliyor. Toplamda 13 kişinin Kudüs Turu ile ödüllendirileceği yarışmada, ayrıca ilk üç kişiye de “Dizüstü Bilgisayar” hediye edilecek. Maddi hediyelerin yanı sıra yarışmaya katılan “denemeler”, oluşturulacak yayın kurulu tarafından kitap olarak basılmak üzere vakıf yönetim kuruluna sunulacak.


Vakıf yönetim kurulu da “Arapça, İngilizce ve Türkçe” olmak üzere üç ayrı dilde eserlerin basılmasını sağlayarak, Kudüs konulu çeşitli ziyaret ve toplantılarda hediye edilecek. Bu yıl ilki düzenlenecek olan “Mavera Ödülleri” yarışmasının seçici kurulunda şu isimler yer almaktadır. Şair/Yazar Ahmet Mercan. Prof. Dr. Durmuş Günay. Şair/Yazar Ferman Karaçam. Şair/Yazar Mürsel Sönmez. Şair/Yazar Süleyman Çelik. Eğitimci/Yazar Zekeriya Erdim.


Ezcümle:
Devir; iyilikleri çoğaltmak, duyurmak-yaymak ve iyilerle birlikte olma devridir. Zihni berrak, yüreği pak, kelimesi kutlu, sözü ve özü bir olan üniversiteli gençler; ümmetin yetimi Kudüs için ders başına. Hayırlı olsun!

 

Hüseyin Öztürk – Yeni Akit


Bu haberlerde ilginizi çekebilir!